housekeeping, práce pokojský
Cestopisy,  Ze života

Největší bizáry z práce pokojské v Norsku

V posledních dvou letních sezonách 2023 a 2022 jsem pracovala v Norsku jako pokojská na třech hotelech. Práce pokojské je sama o sobě pěkná fuška. Ale občas nám to naši milovaní hosté ještě o něco okořenili, když nám na pokojích sem tam zanechali nějaký ten dáreček. Ať už záměrně, anebo neúmyslně. Občas jsme tak viděli věci, který bychom radši neviděli a uklízeli věci, který v nás nechaly pochybnosti o lidský rase. Tady je sbírka těch největších bizárů, který na nás housekeepery v hotelových pokojích čekaly.

 

Pche převlíkání postelí, utírání prachu nebo luxování. Ale i takový uklízení pokaděných záchodů, počůraných koupelen, lidských výtažků jako chlupy, vousy, nehty, krev nebo použitý kondomy bylo běžnou součástí pracovní náplně. A dost slabej odvar proti tomu kalibru, který na vás vytáhnu teďka. Jak možná tušíte, bez exponátů lidskýho vylučovacího systému se to neobejde. Abych tu nebyla sprostá víc, než je nutný, pojďme se domluvit, že výkalům budeme říkat třeba hnědák. OK?

 

Načančané pokoje hotelů připravené k devastaci.

 

1. Přivítáníčko

Byl to můj úplně první den v práci. S kolegyní, která mě zaučovala, jsme otevřeli úplně první pokoj a nato koupelnu. Načež kolegyně nasála a říká mi: “can you smell it? There is a shit next to the toilet.” A fakt tam bylo! Jen jsem si v tu chvíli řekla: “Welcome to your new job, Ilona,”  a odevzdaně se pustila do práce.

 

2. Hnědák v posteli

Lidi se mě dost často dychtivě ptají, co byl takový nejnechutnější zážitek z práce pokojské. “Třeba hovno v posteli,” nadhazují jako příklad. Takže ano, přátelé, bylo tam. Hezky pěkně na hromádce uprostřed postele čekalo na kolegu. Asi nám hosté chtěli dát najevo nespokojenost se službami. Review s jednou hvězdičkou na Bookingu by stačilo, si myslíme my…

 

3. Až po kotníky

S dalším hnědým zážitkem jsem se tentokrát musela poprat já a moje dvě kolegyně na ubytování pro zaměstnance. Jednoho dne se nějakým způsobem ucpal odpad a v jedný koupelně se to trubkou všechno vyplavilo na povrch. Když říkám všechno, myslím tím opravdu VŠECHNO. Podlaha koupelny nebyla pod tím několikacentimetrovým nánosem sra…, pardon, výkalů vidět. Věřte nevěřte, po našem zásahu se to tam blýskalo víc, než před tím. 

 

práce pokojské, housekeeping v Norsku
Ze série “vaše hovna, moje radost”

 

4. Pozvracený pokoj skrz na skrz

Od hnědáků se přesouváme ke zvratkům. Další perličkou je host, který se někde tak zřídil, že pozvracel komplet celý pokoj. Komplet znamená, že začal hned za dveřma a pokračoval přes postel, přes křeslo, přes stůl a skončil na druhý straně pokoje na okně. Dal si s tím takovou práci, že nevynechal zeď ani koberec. Ten pokoj jsme museli prakticky spálit a pánovi se volalo, aby zaplatil škodu.

 

5. “Vražda” v koupelně

Nebojte, nikoho nám tam nezabili. Ale vypadalo to tak! Jeden postarší pán, který byl čerstvě po operaci a měl stehy na břiše, se místo toho, aby doma odpočíval, vydal na dovolenou na konec Evropy. V koupelně na jednom hotelu mu stehy praskly a vyteklo z něj tolik krve, že koupelna vypadala, jako kdyby tam někoho zavraždili.

Pána sice ráno odvezli do nemocnice, ale večer už se asi cítil natolik v pohodě, že se ubytoval na druhým z našich hotelů. A tam si dal druhý kolečko! ∗facepalm∗ Ke krvavýmu místo činu v koupelně nám tam navíc ještě vypustil hnědáky do postele a na koberec.

Pokoj byl přes dva týdny mimo provoz, než se vydezinfikoval, vyvětral a koupily nový postele.

 

6. Asi jim chutnalo

Doteď nevíme, jestli tohle byl od hostů z Thajska škodolibý záměr nebo měli vášnivou hádku. Každopádně po otevření dveří jsme se nestačili divit. Všude byly zbytky jídla. Po posteli, po podlaze a na stole byly rozházený kusy lososa, vajíček, chleba a sladkýho pečiva, do toho vykydaná marmeláda a poházené talíře a příbory. Pro jistotu ještě rozpatlali máslo po zrcadlech. Byl to moment, kdy jsme tam s kolegy stáli, čuměli a málem ztratili víru v lidstvo. 

 

housekeeping
Na fotce je to slabej vodvar. Na videu je to zachycený o něco líp. 

 

7. Co zvládne jeden člověk za jednu noc

Obávám se, že tohle nepůjde vyjádřit slovy. Ale jestli tohle JEDEN pán zvládnul nechat v hotelovým pokoji za JEDNU jedinou noc, nechci si ani představovat, jak to vypadá u něj doma.

Když jsem vešla do pokoje, myslela jsem si nejdřív, že tam bouchnul granát. Koberec byl doslova pokrytý chlupy a vousy, postel byla obsypaná drobky z několika pytlíků chipsů a balíků sušenek, stůl nebyl vidět pod náloží prázdných lahví od Coca coly a plechovek od energy drinků, nemluvě o množství nevyhozených odpadků, kterými jsem zaplnila tři odpadkový pytle. V koupelně to nebylo o nic nádhernější.

Pokoje mi normálně zabralo vyluxovat maximálně 5 minut, ale tenhle jsem musela důkladně vysávat asi dvacet, než jsem z toho chlívku udělala zase pokoj pro hosty. 

 

Úsměvné momenty

To nejhorší máme za sebou. Ještě tu chci ale zmínit pár dalších usměvných momentů z práce pokojské, který si nezaslouží upadnout v zapomnění.

 

8. Gay live show

Kolegyně v domnění, že pokoj už je 5 minut před check-outem prázdný, vtrhla dovnitř. Jak rychle ale dveře otevřela, tak je zase zabouchla. Koukala totiž přímo na dva souložící pány.

 

9. Česká stopa

Že u nás byla ubytovaná skupina Čechů jsem poznala velmi snadno. Komplet na všech pokojích byly prázdný plechovky od piva. Nejrozkošnější mi přišlo, že si je sem dovezli celou tu dálku na konec Evropy až z Čech. Jakže jsem to poznala? Byl to Kozel, který se široko daleko neprodával, a plechovky byly v češtině.

 

10. Pán v Říši divů

Jeden host se tak opil, že místo svýho pokoje vylezl nouzových východem ven na požární schodiště a naprosto fascinovaný a nadšený křičel, že mu zmizel pokoj. Když jsem mu ukázala, že do svýho pokoje musí jít do těch dveří vedle, vypadal zklamaně.

 

práce pokojské, housekeeping v Norsku
Byly doby, kdy jsem hlásala, že bych klidně myla hajzly, jenom abych mohla pracovat v Norsku. To už je dávno za mnou. 😀

 

Extra historky od recepčních

Práce s lidmi je opravdu různorodá a přináší nezapomenutelný okamžiky každý den. A tak i recepční by mohli vyprávět. Tyhle historky mi vyprávěli moji dva kamarádi, kteří pracovali na hotelových recepcích a mně přišly tak zajímavý, že si mysím, že by měly spatřit světlo světa. 

 

11. Hotelový svůdník

Při noční směně zavolal recepční jeden z hostů, že rozbil parfém a že by potřeboval uklidit střepy. Recepční se tedy vydala s lopatkou a smetáčkem na pokoj. Dveře od pokoje už čekaly pootevřené a když vešla, byla uvnitř tma, jen světlo z televize osvětlovalo nahýho pózujícího muže uprostřed pokoje. Recepční se lekla, řekla “I’m sorry”, hodila po něm lopatku a smetáček a utekla.

 

12. Hotelová svůdnice

Opět na noční směně, tentokrát si ale recepčního zavolala na pokoj pod nějakou záminkou paní. Když tam recepční dorazil, paní na něj byla připravená na posteli jen v sexy spodním prádle.

 

Liebesbriefy od hostů

 

Když tam naopak čeká něco krásnýho

Na pokojích jsme však nacházeli i hezký věci. Ne moc často, ale občas tam byly. Někteří hosté nám nechávali dýška. Ale osobnější dárky a vzkazy častokrát udělaly větší radost než peníze.

 

13. Kytice

Jeden den v práci mě paní poprosila, jestli bych jí nepřinesla polštář navíc. Což jsem samozřejmě udělala. A druhý den na mě v jejím pokoji čekala kytice ve váze. Awww. Dojetím jsem z toho skoro slzela.

 

14. Vzkazy

Někdy nám lidi na kousku papíru nechali poděkování, jindy přání hezkýho dne a jindy zase omluvu, že nám tam zabordelili pokoj. Já si toho cenila a vždycky mě to pobavilo.

 

15. Stažené povlečení

Taková blbost, ale kdo pokojskou nikdy nedělal, nemá představu, jak moc to usnadní práci. Díky všem takovým hostům (nebylo jich moc). Od tý doby, co jsem si tuhle práci vyzkoušela, po sobě to povlečení na ubytku taky vždycky stáhnu.

 

housekeeping, práce v Norsku
Nejkrásnější “dýško” od hostů

 

Máte taky nějaký bizardní zážitky z práce, ať už jako pokojská nebo cokoliv jinýho? Šoupni je do komentářů. 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *