Nejsem doma travel blog
Ze života

Kam zmizelo Prošmejdíme svět a jak se vylíhnulo Nejsem doma

Možná, ale fakt hodně velký možná, si ještě někdo z vás pamatuje, že jsem kdysi psávala blog Prošmejdíme svět. Cestovatelský blog, který vznikl před 6 lety (je to vůbec možný?), když jsme s teď už expřítelem vyráželi na cestu kolem světa. Sdílela jsem hlavně naše strasti z rok a půlročních cest po severní Evropě, Rusku a JV Asii. Sdílela tipy, co a kde vidět zadáčo a další tipy, jak na cestách ušetřit. Ale jednoho dne… puf!

 

Kam se blog poděl?

Primární důvod byly technikálie. Blogu vypršela doména a než jsem se nadála, název si ukořistil někdo, kdo ho použil pro web s převodníkem měn. A můj blog prostě přestal existovat. Roky práce se vypařily do internetovýho vzuchoprázda takhle lusknutí prsty∗

Další podkopnutí nohou přišlo, když mi nějaký pimpula hecknul facebookový profil a s ním i přístup na facebookovou stránku Prošmejdíme svět, kde už bylo přes krásných 1000 sledovatelů. I přes urputný bombardování Facebooku se mi nikdy nepodařilo přístup na své profily získat zpět.

 

Fresh začátek

“Já se na to můžu vytento…”, říkala jsem si a chtěla za celým projektem zabouchnout dveře. Z představy stavět celý web znova se mi akorát ježily chlupy hrůzou. Víte, kolik je s tím práce? Pro představu těm, co blog nemají: je to opravdu HODNĚ práce.

Ale uplynuly 2 roky a nutkání a touha psát o cestování tam furt někde v koutku duše byly. Ťukaly na ty zabouchnutý dveře. Nejdřív jen tak zlehka prstíčkem. Pak už to byly ale pořádný rány. Pár pokusů o obnovu blogu Prošmejsíme svět tak přece jen proběhlo.

 

Ale…

 

Jsem absolutně technický antitalent, a tak všechny pokusy o obnovu byly neúspěšný.

Prošmejdíme svět byl o cestě kolem světa s přítelem. Z přítele se stal expřítel. A naše cesta kolem půl světa už dávno skončila.

Zato moje cesty po světě ani zdaleka neustávají.

Za tu dobu neexistence blogu jsem se jako člověk i jako cestovatel hodně posunula.

 

travel

 

Proč Nejsem doma?

Život v ČR jsem si zkusila. Ale volání dálek bylo hlasitější. Když mi život nadělil situaci, kdy jsem neměla domov ani partnera, vyřešila jsem to tak, že jsem si sbalila uzlíček a odjela. Zase.

Moje kroky v únoru 2023 tentokrát směřovaly na 3 měsíce do Japonska. Pak na 4 měsíce pracovat do Norska za polární kruh (zase). Teď aktuálně si dělám krátkou zastávku v ČR, než se znovu vydám zpět do Japonska.

Po odjezdu se mi začaly hromadit zprávy, jestli nemám nějaký blog, kde bych sdílela svoje zážitky z cest. Jestli toho nepíšu víc, než jen stories na Instagram.

 

A tak jsem to rozsekla. Jdem to znovu rozjet. Od začátku. Bude to nový. Bude to fresh. Bude to mít grády.

 

Tak se vylíhnulo Nejsem doma.

 

Co můžete čekat?

Ty nejlepší články z předchozího blogu zaktualizuju a postupně na Nejsem doma publikuju. Přece jen je mi líto je úplně zahodit. Zvlášť když vím, že pomohly desítkám cestovatelů.

Čekejte ale hlavně nálož nových survival guides a tipů kam zadáčo, především z Japonska a severní Evropy (moje dvě srdci nejbližší destinace). Zaplním to tady taky tipy ze světa (s)low-cost cestování a učení se jazyků. Last but not least vás neochudím ani o smích nad cestopisy s mými fuckapy.

 

Bude to jízda.

 

Vítejte na palubě.

2 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *